avio karte
Beograd – Memingen
Avionske karte Beograd – Memingen
Avio karte Beograd Memingen su jedan od najpovoljnijih načina da iz Beograda stignete na jug Nemačke. Memingen je šarmantan srednjovekovni grad u Bavarskoj, na ulazu u region Algoj, sa zidinama, kulama i trgovima okruženim kućama sa strmim krovovima. Aerodrom Memingen je poznat kao jeftina kapija za Bavarsku i Baden-Virtemberg: odavde se lako stiže do Minhena, Ulma, Bodenskog jezera, dvorca Nojšvanštajn i alpskih skijališta. Za mnoge naše ljude koji žive i rade u južnoj Nemačkoj, ovo je omiljena linija za posetu domovini.
U ovom vodiču su sve praktične informacije na jednom mestu: letovi i saveti za jeftinu kartu, aerodrom FMM i prevoz do Memingena, Minhena i okolnih gradova, top 10 mesta u regionu i korisni saveti za put.
Brzi pregled: let Beograd – Memingen traje oko 1 h 35 min · direktni letovi: Wizz Air · aerodrom: Memmingen (FMM), oko 3 km od centra grada i oko 110 km od Minhena · za putnike sa srpskim pasošem viza nije potrebna (Šengen pravila) · valuta: evro (EUR) · Memingen je u istoj vremenskoj zoni kao Beograd.
Pogledajte aktuelne cene za avio karte Beograd Memingen »

Letovi i avio karte Beograd Memingen
Na liniji Beograd – Memingen direktno leti niskotarifni Wizz Air, nekoliko puta nedeljno tokom cele godine. Let traje oko 1 sat i 35 minuta. U osnovnu cenu Wizz Aira uključena je samo mala torba ispod sedišta, a veći ručni prtljag, kofer i izbor sedišta se doplaćuju, pa ih dodajte prilikom kupovine, jer je kasnije skuplje.
Ako vam Memingen ne odgovara, uporedite i druge aerodrome u južnoj Nemačkoj. Air Serbia i Lufthansa lete direktno za Minhen, Air Serbia i za Štutgart i Frankfurt, a Wizz Air i za Karlsrue/Baden-Baden, Fridrihshafen i Dortmund. Za putnike čiji je cilj Minhen, let do Minhena je brži, dok je Memingen često povoljniji, posebno za one koji žive u Algoju, Švapskoj ili oko Ulma.
Kako da obezbedite najjeftinije avio karte Beograd Memingen
- Kupite kartu na vreme: najbolje cene se obično nalaze 4–8 nedelja pre puta, a za praznike, kada putuje dijaspora, i 2–3 meseca ranije.
- Dodajte prtljag pri kupovini: kofer i veći ručni prtljag su znatno jeftiniji online nego na aerodromu.
- Pratite akcije: Wizz Air često ima promocije i popuste za članove kluba.
- Budite fleksibilni: uključite opciju ±3 dana u pretrazi, jer se cene razlikuju po danima.
- Uporedite aerodrome: Minhen, Štutgart, Fridrihshafen i Memingen su relativno blizu, a razlika u ceni karte može biti velika.
Cene: koliko koštaju avio karte Beograd Memingen
Cena zavisi od termina, prtljaga i toga koliko ranije kupujete kartu. Okvirno, povratne avio karte Beograd Memingen bez kofera mogu se naći od oko 50–150 €, a na promocijama i povoljnije. Pred Božić, Uskrs i tokom letnjih odmora cene su znatno više.
- Najjeftiniji termini: januar posle praznika, februar, mart, oktobar i novembar.
- Najbolji odnos cene i vremena: maj, jun i septembar.
- Najskuplji termini: Božić, Nova godina, Uskrs, jul i avgust.
Aktuelne najniže cene pratimo na stranici cene avio karata iz Beograda.
Aerodrom Memingen (FMM)
Sve avio karte Beograd Memingen vode do aerodroma Memmingen (FMM), poznatog i kao Allgäu Airport, koji se nalazi oko 3 km istočno od centra Memingena, na mestu nekadašnje vojne baze. Aerodrom je mali, sa jednim terminalom, pa su procedure brze, a od aviona do izlaza se stiže za nekoliko minuta. Odavde lete uglavnom niskotarifne kompanije ka gradovima širom Evrope.
Na aerodromu postoje kafić, bankomat, prodavnice i rent-a-car šalteri, a parking je povoljniji nego na velikim aerodromima. Za povratni let dođite najmanje dva sata ranije, jer je zbog male zgrade kontrola u špicu sporija.
Kako stići od aerodroma do grada
Do Memingena
Gradski autobus vozi od aerodroma do železničke stanice Memingen za oko 15 minuta. Taksi do centra traje desetak minuta i košta otprilike 15–20 €.
Do Minhena
Aerodromski autobusi, usklađeni sa dolascima letova, voze do Minhena za oko 1 sat i 30 minuta. Druga opcija je autobus do stanice Memingen i regionalni voz do Minhena, za oko sat i 15 minuta vožnje vozom. Karte su povoljne, posebno sa karticom Deutschlandticket.
Do drugih gradova
Sa stanice Memingen vozovi voze za Ulm (oko 45 minuta), Augsburg, Lindau na Bodenskom jezeru i Kempten. Za izlete u Alpe i do dvorca Nojšvanštajn najpraktičniji je rent-a-car.
Prevoz u Memingenu i regionu
Stari grad Memingena je mali i obilazi se peške. Za putovanja po regionu koriste se regionalni vozovi i autobusi, a Bavarska ima odličnu železničku mrežu.
- Deutschlandticket: mesečna karta za sav regionalni prevoz u Nemačkoj, odlična za one koji ostaju duže.
- Bayern-Ticket: dnevna karta za regionalne vozove u celoj Bavarskoj, povoljna za grupe.
- Autoput A7 i A96: povezuju Memingen sa Ulmom, Minhenom, Bodenskim jezerom i Alpima.
O Memingenu
Memingen, grad u koji vas vode avio karte Beograd Memingen, ima oko 45.000 stanovnika i nalazi se u Švapskoj, delu Bavarske, na granici sa Baden-Virtembergom. Bio je slobodni carski grad Svetog rimskog carstva, a 1525. godine ovde su seljaci sastavili Dvanaest članova, jedan od prvih dokumenata o ljudskim pravima u Evropi, pa grad danas nosi naziv „grad slobode”.
Stari grad je izuzetno očuvan, sa delovima zidina, kulama, gradskom većnicom i kućom sa sedam krovova (Siebendächerhaus), nekada korišćenom za sušenje kože. Kroz centar teku potoci, a trgovi su puni kafića. Memingen je poznat i po festivalu Valenštajn, kada ceo grad oživljava 17. vek, sa hiljadama učesnika u istorijskim kostimima.
Iako mnogi putnici Memingen vide samo kao aerodrom na putu ka Minhenu, grad zaslužuje bar jedno popodne. Stari grad je miran, uredan i pun detalja, sa kafićima na trgovima i lokalnim pivarama, a cene su niže nego u velikim gradovima. Za one koji dolaze u posetu porodici u okolini, Memingen je praktična i jeftina polazna tačka.
Top 10 mesta u Memingenu i okolini
Kada rezervišete avio karte Beograd Memingen, isplati se da obiđete i region, jer su neke od najlepših znamenitosti Nemačke na sat vožnje. Ovo je naših top 10.
1. Stari grad Memingena
Trg Marktplatz sa gradskom većnicom, kućom Steuerhaus i Siebendächerhaus, kao i ostaci zidina sa kulama.
2. Dvorac Nojšvanštajn
Bajkoviti dvorac kralja Ludviga II, inspiracija za Diznijev zamak, oko sat i 15 minuta vožnje. Ulaznice rezervišite online.
3. Fisen
Romantični gradić u podnožju Alpa, pored dvoraca Nojšvanštajn i Hoenšvangau, sa jezerima i planinskim stazama.
4. Lindau i Bodensko jezero
Ostrvski grad na jezeru, sa svetionikom i bavarskim lavom na ulazu u luku, oko sat vremena od Memingena.
5. Ulm
Grad sa katedralom koja ima najviši crkveni toranj na svetu, visok oko 161 metar, i slikovitom ribarskom četvrti.
6. Legoland Nemačka
Zabavni park kod Gincburga, sa gradovima od lego kocki i vožnjama, oko 45 minuta vožnje.
7. Minhen
Glavni grad Bavarske, sa Marienplatzom, Engleskim parkom, muzejima i pivnicama, sat i po od Memingena.
8. Oberstdorf
Alpsko mesto sa skijalištima, skakaonicama i žičarom na Nebelhorn, idealno i leti za planinarenje.
9. Kempten
Jedan od najstarijih gradova Nemačke, sa rimskim nalazištem i baroknom rezidencijom.
10. Bad Verishofen
Banjsko mesto poznato po Knajpovoj terapiji vodom, sa termama i parkovima.
Algoj i Alpi
Region Algoj, kome Memingen pripada, poznat je po zelenim pašnjacima, kravama sa zvonima, jezerima i alpskim vrhovima. Leti se ovde planinari, vozi bicikl i kupa u jezerima poput Forgensea i Alpsea, a zimi skija na Oberstdorfu, Nebelhornu i u okolnim skijalištima. Region je i poznat po siru, posebno po emmentaleru i bergkäseu, koji se proizvode u lokalnim mlekarama. Ljubitelji wellnessa dolaze zbog banja i spa hotela, a porodice zbog jezera i zabavnih parkova.
Memingen za vikend: predlog plana
Prvi dan: dolazak, šetnja starim gradom Memingena, Marktplatz, Siebendächerhaus i večera u tradicionalnoj gostionici. Drugi dan: rano ujutru polazak ka Fisenu i dvorcu Nojšvanštajn, šetnja do mosta Marienbrücke sa koga se pruža najlepši pogled na dvorac, a popodne jezero Alpse. Treći dan: izlet u Lindau na Bodenskom jezeru ili u Ulm sa katedralom, pa povratak na aerodrom za večernji let. Ako ostajete duže, dodajte dan u Minhenu i dan u Alpima, na Oberstdorfu ili u nekom od banjskih mesta.
Skijanje iz Memingena
Zimi su avio karte Beograd Memingen odličan izbor za skijaše, jer su alpska skijališta Algoja i austrijskog Tirola na sat do dva vožnje. Oberstdorf i Nebelhorn nude staze za sve nivoe, a u blizini su i Kleinwalsertal, Balderschwang i Pfronten. Malo dalje su austrijska skijališta oko Rojtea i u dolini Tanhajmer, kao i čuveni Lech i Sankt Anton u Arlbergu. Skijašku opremu dodajte pri kupovini karte kao poseban prtljag, a za vožnju u Alpe zimi su obavezne zimske gume.
Hrana i šta probati
Švapska i bavarska kuhinja su obilne. Probajte kesšpecle, švapske rezance sa sirom i prženim lukom, maultašen, švapske „ravioli”, bavarsku vajsvurst sa slatkim senfom i perecom, pečenu svinjetinu sa knedlama i štrudlu od jabuka. Uz obrok obavezno pivo iz lokalne pivare, a za desert pite i kolači u nekoj od poslastičarnica u starom gradu.
Gde odsesti
Kada obezbedite avio karte Beograd Memingen, sledeći korak je izbor smeštaja.
- Stari grad Memingena: mali hoteli i pansioni, blizu restorana i stanice.
- Blizu aerodroma: praktično za rane ili kasne letove.
- Fisen i Algoj: za odmor u planinama i obilazak dvoraca.
- Minhen ili Ulm: za one kojima je Memingen samo ulazna tačka.
Za rane jutarnje letove hotel blizu aerodroma je najpraktičniji izbor.
Memingen sa decom
- Legoland: ceo dan zabave za decu do 12 godina.
- Skyline Park: zabavni park u Algoju sa toboganima i vožnjama.
- Jezera Algoja: kupanje i vožnja pedalinama leti.
- Dvorac Nojšvanštajn: pravi dvorac iz bajke.
Memingen i naša dijaspora
Bavarska i Baden-Virtemberg su savezne pokrajine u kojima živi veliki broj ljudi poreklom iz Srbije, a Minhen, Augsburg, Ulm, Štutgart i manji gradovi Švapske imaju brojne srpske zajednice, crkvene opštine i udruženja. Zbog toga su avio karte Beograd Memingen tražene tokom cele godine, a naročito pred Božić, Uskrs, slave i letnje odmore. Mnogi biraju Memingen jer je aerodrom mali, parking povoljan, a niskotarifne karte jeftinije od letova za Minhen. Ako putujete sa porodicom i više kofera, uporedite ukupnu cenu sa prtljagom i sa letovima Air Serbije za Minhen, jer razlika ponekad nije velika, a Air Serbia u cenu uključuje više usluga.
Božićni sajmovi u regionu
Od kraja novembra do Božića gradovi južne Nemačke postavljaju čuvene božićne sajmove. U Memingenu se sajam održava na Marktplatzu, sa drvenim štandovima, ukrasima, licitarskim srcima, kuvanim vinom i pečenim bademima. Veliki i poznati sajmovi održavaju se i u Minhenu na Marienplatzu, u Augsburgu, Ulmu i Lindauu, gde se sajam postavlja i uz jezero. Ako planirate decembarsko putovanje, avio karte Beograd Memingen i smeštaj rezervišite ranije, jer region tada posećuju turisti iz cele Evrope.
Šoping
U starom gradu Memingena su lokalne prodavnice, butici i poslastičarnice, a na periferiji veliki tržni centri i trgovine poznatih lanaca. Za veći šoping mnogi idu u Minhen ili u outlet centre u okolini, poput onog u Ingolštatu. Kao suvenir ponesite sir iz Algoja, bavarsko pivo, kobasice, slatkiše i proizvode od drveta iz alpskih radionica. Ne zaboravite da su prodavnice nedeljom zatvorene, pa kupovinu planirajte za subotu.
Kada putovati u Memingen
Region je lep tokom cele godine. Leto je idealno za jezera, planinarenje i izlete, jesen za šarene šume i festivale, a zima za skijanje i božićne sajmove, koji se održavaju i u Memingenu i u svim okolnim gradovima. Avio karte Beograd Memingen su najpovoljnije van praznika i letnjih odmora.
Potreban vam je hotel? Smeštaj: Memingen
Uz avio kartu odmah pronađite i smeštaj. Uporedite hotele i apartmane, cene i uslove otkazivanja na jednom mestu.
Praktični saveti za putovanje u Memingen
- Dokumenta: državljani Srbije sa biometrijskim pasošem mogu da borave u zemljama Šengena do 90 dana u periodu od 180 dana bez vize. Na granici se primenjuje sistem EES, a uskoro i ETIAS, pa pre puta proverite aktuelna pravila.
- Zdravstveno osiguranje: preporučujemo putno zdravstveno osiguranje za ceo boravak, a na granici ga mogu i tražiti.
- Novac: valuta je evro. U Nemačkoj se još uvek često plaća gotovinom, pa nosite nešto keša.
- Nedelja: prodavnice su nedeljom zatvorene, osim na stanicama i aerodromima.
- Prtljag: proverite dimenzije ručnog prtljaga kod Wizz Aira, jer se veća torba na izlazu naplaćuje.
Pre leta: aerodrom Beograd i online check-in
Svi letovi na kojima putujete sa kartama avio karte Beograd Memingen polaze sa aerodroma Nikola Tesla u Beogradu (BEG), oko 18 km od centra grada. Do aerodroma se stiže autobusom linije A1 od Slavije i glavne železničke stanice, gradskom linijom 72 sa Zelenog venca, taksijem ili automobilom, uz parkiranje u garaži ili na otvorenom parkingu. Za letove u Šengen zonu dođite najmanje dva sata pre poletanja, a u vreme letnjih odmora i praznika i ranije, jer su redovi na pasoškoj kontroli tada duži.
Većina kompanija omogućava online check-in 24 do 48 sati pre leta, preko sajta ili aplikacije. Tako dobijate kartu za ukrcavanje na telefon, birate sedište i na aerodromu samo predajete kofer, ako ga imate. Kod niskotarifnih kompanija online check-in je obično obavezan, a prijava na šalteru se dodatno naplaćuje. Pre puta proverite dimenzije i težinu ručnog prtljaga koje dozvoljava vaša tarifa, jer se veći kofer na izlazu doplaćuje. Ako vam je potrebna pomoć oko check-ina, dodavanja prtljaga ili izbora sedišta, naši agenti su tu i nakon kupovine karte.
Česta pitanja o letovima Beograd – Memingen
Koliko traje let Beograd – Memingen?
Direktan let traje oko 1 sat i 35 minuta.
Koja kompanija leti direktno iz Beograda za Memingen?
Direktno leti Wizz Air, tokom cele godine.
Koliko je od aerodroma Memingen do Minhena?
Oko 110 km, odnosno sat i po vožnje aerodromskim autobusom ili nešto više kombinacijom autobusa i voza.
Kada kupiti najjeftinije avio karte Beograd Memingen?
Najbolje je kupiti kartu 4–8 nedelja unapred, a za praznike 2–3 meseca ranije.
Mogu li da promenim datum na karti?
Uslovi promene zavise od tarife. Fleksibilnije avio karte Beograd Memingen dozvoljavaju promenu datuma uz doplatu razlike u ceni, dok najjeftinije tarife obično ne dozvoljavaju promene ni povraćaj novca. Pre kupovine proverite pravila tarife, a naši agenti će vam pomoći da izaberete pravu.
Kako mogu da rezervišem avio karte Beograd Memingen?
Kartu možete pretražiti i rezervisati online na avio.rs ili pozvati naš call centar na 011 455 00 00. Rezervaciju možete napraviti odmah, a kod većine tarifa kartu platiti i kasnije.
Savet za kraj: pre kupovine uporedite ukupnu cenu karte sa prtljagom koji vam je zaista potreban, proverite uslove promene datuma i rezervišite smeštaj na vreme. Ako vam je potrebna pomoć oko izbora leta, kombinacije sa presedanjem ili dodatnih usluga, naši agenti će vam rado pomoći da avio karte Beograd Memingen pronađete po najboljoj ceni i bez stresa.
Zašto da kupite avio karte Beograd Memingen na avio.rs
- Poređenje svih kompanija: na jednom mestu vidite direktne letove i letove sa presedanjem svih kompanija.
- Besplatna rezervacija: rezervaciju možete napraviti online, a kartu platiti kasnije, u skladu sa uslovima tarife.
- Stručna pomoć: naš tim vam pomaže oko izbora leta, prtljaga, sedišta i promena, pre i posle kupovine.
- IATA agencija: karte se izdaju direktno u sistemu avio kompanije, uz podršku tokom celog putovanja kroz servis Moj Let.
- Premium servis uključen: uz svaku kartu dobijate našu podršku ako se let otkaže, kasni ili treba nešto promeniti.
Bilo da putujete na odmor, poslovno ili da posetite porodicu i prijatelje, avio karte Beograd Memingen na avio.rs pretražujete brzo i jednostavno, uz podršku stvarnih ljudi kada vam zatreba.
Korisni linkovi
- Allgäu Airport Memmingen: zvanični sajt aerodroma FMM
- Grad Memingen: informacije o gradu i turizmu
- Deutsche Bahn: vozovi po Nemačkoj
- Nojšvanštajn: ulaznice za dvorac
- Wizz Air: informacije o letovima i prtljagu
Rezervišite avio karte Beograd Memingen
Na avio.rs možete uporediti avio karte Beograd Memingen svih kompanija, i direktne letove i letove sa presedanjem, i rezervisati kartu online ili uz pomoć našeg call centra na 011 455 00 00. Za najbolju cenu kupite kartu nekoliko nedelja unapred i, ako možete, izbegnite praznike i vrhunac sezone.







